Wybrane inwestycje
eDoktor24 to platforma internetowa, która daje dostęp do ponad 40 specjalizacji medycznych. Spółka współpracuje z producentami różnych urządzeń telemedycznych takich jak zdalny stetoskop czy urządzenie do KTG. Spółka wykorzystuje własny system telemedyczny, gdzie obsługiwane są badania obrazowe z wykorzystaniem własnej przeglądarki obrazowej, która jest zarejestrowanym wyrobem medycznym. Spółka oferuje również formy e-wizyt w formie: pytania do lekarza, konsultacji wyników badań obrazowych, czaty tekstowe, konsultacje wideo czy konsultacje telefoniczne. W wyniku konsultacji pacjenci mogą otrzymać: profesjonalną medyczną informację, eReceptę, eZwolnienie, skierowanie na badania laboratoryjne czy skierowanie do partnerskiej placówki stacjonarnej.
INWESTYCJA ZAKOŃCZONA
Zdalny system wspierający rehabilitacje kończyn oraz trening personalny – RGB. Obejmuje urządzenie sprzętowe, bransolety wyposażone w zestaw czujników przesyłających dane bezprzewodowo do odbiornika oraz dedykowane oprogramowanie (np. na telefon) które umożliwia wizualizację oraz sprawdzanie poprawności ćwiczenia użytkownika.
Spółka opracowała i wdrożyła kompleksowy system informatyczny Expendings do nadzoru nad wydatkami służbowymi, ponoszonymi przez pracowników w ramach wykonywania swoich obowiązków.
IINE stworzyła kompleksowy system umożliwiający firmom z branży fashion i life-style możliwie najlepsze otagowanie produktów, które pozwoli na dopasowanie działań marketingowych do potrzeb i oczekiwań ich konsumentów.
Spółka zbudowała innowacyjną platformę do obsługi wydatków służbowych z wykorzystaniem wirtualnych kart płatniczych Mastercard, ApplePay i Android HCE. Zintegrowała wszystkie rozwiązania płatnicze w jeden system umożliwiający wydawanie i aktywowanie kart w telefonie w czasie rzeczywistym.
Spółka opracowała system informatyczny – scentralizowaną platformę testową umożliwiającą generowanie przypadków testowych do wdrożeń informatycznych w sposób automatyczny, w czasie rzeczywistym, dla aplikacji opartych o interfejs www.
Spółka opracowała innowacyjny model wyceny usług medycznych, oparty na autorskiej metodzie zarządzania kosztami service-based costing. Umożliwia on urealnienie kosztów świadczonych przez polskie szpitale usług medycznych, a w konsekwencji pozwala na rzetelną analizę i optymalizację rentowności szpitali.
Spółka opracowała i wprowadziła na rynek produkt probiotyczny (tabletki do ssania), dedykowany w profilaktyce działań zmniejszających ryzyko zakażeń pneumokokowych.
Spółka rozwinęła technologię produkcji maty włóknistej z włókien słomy zbożowej spajanej z wykorzystaniem włókien termoplastycznych. Zastosowanie innowacyjnego rozwiązania pozwala wytwarzać maty włókniste o unikalnych właściwościach fizyko-mechanicznych oraz zredukować wpływ produkcji na środowisko naturalne.
Spółka utworzyła interfejs 3D dla projektantów - „3D stylus”, który umożliwia translacje naturalnego ruchu dłoni w przestrzeni na ruchy przestrzenne kursora. Urządzenie umożliwia współpracę z dowolnym ekranem, pozwalając na detekcję ruchu Stylusa i kąt nachylenia.
Spółka utworzyła narzędzie informatyczne KLAR- system który pozwala na zarządzanie danymi przedsiębiorstwa z użyciem sztucznej inteligencji i samouczących się elementów. Najistotniejszą funkcjonalnością systemu KLAR jest analiza i interpretacja danych, przy jednoczesnym zastosowaniu sztucznej inteligencji dla lepszego dopasowania treści z różnych typów i grup użytkowników.
Spółka opracowała nowy produkt higieniczny w postaci biodegradowalnych patyczków kosmetycznych produkowanych z lokalnych odpadów przemysłu spożywczego oraz biodegradowalny granulat do wytwarzania różnorodnych materiałów higienicznych i opakowaniowych.
Roboweld3D to technologia zrobotyzowanego druku 3D metodą napawania łukowego MAG CMT, wspomaganego drganiami ultradźwiękowymi, która będzie umożliwiała wytwarzanie obiektów ze stali, stopów aluminium lub tytanu o większej precyzji, przy jednoczesnym utrzymaniu wytrzymałości mechanicznej wytwarzanych obiektów. Finalny produkt Roboweld3D będzie połączeniem robota przemysłowego, źródła spawalniczego, generatora drgań ultradźwiękowych i oprogramowania.
Spółka opracowuje urządzenia do cięcia i modelowania szkła kwarcowego wiązką elektronów, składającego się z wyrzutni elektronów, zasilacza oraz oprogramowania sterującego. Urządzenie ma mieć możliwość cięcia szkła o grubości do 5mm z prędkością do 10000mm/s. Metoda pozwoli na uzyskanie kształtów elementów niemożliwych do uzyskania innymi metodami np. cienkich sprężyn.
Spółka pracuje nad opracowaniem nowego wyrobu specjalistycznego o działaniu przeciwobrzękowym i przeciwzapalnym, którego działanie jest oparte na związkach aktywnych zawartych w kapuście głowiastej.
Głównym celem spółki jest opracowanie technologii nowego produktu, który będzie istotnie wspomagał leczenie ortopedyczne takie jak: alloplastykę stawu biodrowego i kolanowego, leczenie uszkodzeń i złamań kości, operacje kręgosłupa. Spółka opracuje system zintegrowanych czujników pomiarowych dedykowanych do implantów ortopedycznych - Speaking Implants. Jego zadaniem będzie dostarczenie danych do implantacji, w celu monitorowania działania implantu w warunkach naturalnych oraz stanu klinicznego pacjenta podczas rehabilitacji.
PrimeQ jest spółką prowadząca prace badawczo-rozwojowe dot. systemów informatycznych w zakresie algorytmicznego dokonywania inwestycji na większości rynków kapitałowych. Spółka pracuje nad stworzeniem platformy inwestycyjnej i systemów inwestycyjnych wykorzystujących sztuczną inteligencję, która będzie pomagała przewidzieć przyszłe ruchy instrumentów finansowych.
Spółka pracuje na nową metodą genetycznej diagnostyki bakterii Salmonella, niewymagającej pełnej procedury izolacji materiału genetycznego z próbki wraz ze wstępną walidacją zestawu do diagnostyki Salmonella w oparciu o identyfikację genetyczną za pomocą metody Real-Time LAMP.
Celem Spółki jest opracowanie metody diagnostyki dwóch najbardziej onkogennych typów wirusa brodawczaka ludzkiego HPV, niewymagającej procedury izolacji materiału genetycznego z wymazu z gardła wraz ze wstępną walidacja zestawu do diagnostyki tych typów wirusa w oparciu o identyfikację genetyczną.
WonderMiles centralizuje przestrzeń roboczą dla biur podróży. Zapewnia jeden interfejs umożliwiający obsługę klientów. Jest to narzędzie, które pomaga zarządzać wieloma kanałami działalności i optymalizować pracę biur podróży. WonderMiles pozwala na zasypanie luki między potrzebami w przygotowania podróży online i offline.
INWESTYCJA ZAKOŃCZONA